You are currently viewing Malowanie dachu

Malowanie dachu

Malowanie dachu

 

Malowanie dachu to proces, który wymaga szczególnej ostrożności wykonywanej pracy, jak również zastosowania profesjonalnych środków i sprzętu. Wykonywana praca zależy w dużej mierze od rodzaju zanieczyszczeń i rodzaju pokrycia dachowego. W pierwszym etapie malowania dachu najczęściej nanoszony jest środek chemiczny, który niweluje działanie komórek grzybiczych. Pracownik wysokościowy dzięki zastosowaniu odpowiedniego sprzętu do pracy na wysokości wykonuje prace w sposób bezpieczny oraz co ważne sprawnie. Kolejnym etapem jest mycie dachu pod dużym ciśnieniem oraz późniejsze spłukanie aby dach przed malowaniem był pozbawiony zabrudzeń. Mycie dachówek często ukazuje jakie braki kryły się pod warstwą brudu dlatego kolejny etap to wymiana dachówek, naprawa ubytków.

W przypadku gdy dachówka jest w dobrym stanie i nie wymaga malowania ale nie posiada już warstwy ochronnej powinno nanieść się impregnat czyli zastosowanie środka chemicznego, który wnika w dach, wzmacnia jego budulec, zamyka mikropory, ułatwia samoczyszczenie się dachówki.
Malowanie dachówek wykonuje się agregatem malarskim pod ciśnieniem rzędu 200 bar co powoduje zwiększenie głębokości wchłanianej farby. Częstym zabiegiem podczas malowania dachu jest malowanie rynien, malowanie podbitki, malowanie szczytów.

Warto pomyśleć nad stanem swojego domu, przed kolejnymi opadami, przymrozkami. Częstym pytaniem jest czy wymieniać pokrycie dachowe czy myć i malować? To zależy – renowacja  to zabieg podtrzymujący niezmieniony stan dachu na około 8 – 15 lat i jest dużo tańsza od wymiany.

grupa asap

malowanie-dachówki-natryskiem