Nano impregnacja dachówek

Impregnacja Dachówek

Impregnacja dachówek to zabieg, który następuje bezpośrednio po wyczyszczeniu dachówki lub zaraz po jego ułożeniu. Dachówka jak każdy materiał z czasem ulega procesom starzenia, korozji biologicznej (rozwój alg), a dalej porasta mchem, glonami, osiada na niej brud, kurz, spaliny, sadza, tworzą się mikropęknięcia. Rozwiązaniem jest usunięcie tego typu zanieczyszczeń z dachu poprzez mycie myjkami ciśnieniowymi z dodatkiem odpowiedniej chemii. Efekt uzyskany po myciu jest niesamowity – często wygląda jak nowy, ale nie wykluczy to jednak uszkodzeń, które wyrządziły w szczególności organizmy żywe, nie zniweluje porów, a proces niszczenia z biegiem lat może przyspieszyć. Rozwiązaniem na to jest mycie i impregnacja dachówki profesjonalnymi środkami przemysłowymi.

dachowka cementowa impregnacja

Najczęściej spotykanym problemem materiałów na dachu jest ich wodoszczelność. Porowata struktura sprzyja przenikaniu wody i szkodliwych substancji do jego wnętrza, przyczyniając się tym samym do szybkiego spadku parametrów wytrzymałościowych, użytkowych oraz estetycznych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest impregnacja odpowiednim preparatem

Impregnacja dachówek - do dachówki betonowej oraz ceramicznej

Impregnacja dachówki
Działanie impregnatów w ogólnym zarysie to wnikanie ultra małych cząsteczek do środka materiału, głęboko w ich powierzchnię, łącząc się z ich strukturą . Impregnat działa przez okres około 10 lat, co znacznie zwiększa żywotność materiału który jest nim pokryty. Stosuje się przeważnie 2 warstwy środka nanoszone agregatem malarskim. Nakładanie impregnatu mokre na mokre odbywa się przy pomocy agregatu hydrodynamicznego, za pomocą odpowiedniego ciśnienia. Środek jest wciskany w pory dachówek. Zabieg ten jest bardzo trudny, a szczególnie chodzenie po świeżo zaimpregnowanym dachu w celu nałożenia drugiej warstwy wymaga od alpinisty przemysłowego szczególnej wprawy i umiejętności do pracy na wysokości.

Impregnacja dachówek
Skorzystaj z formularza kontaktowego i uzyskaj bezpłatnie wycenę na podstawie zdjęcia lub adresu.

kiedy dachówka będzie wymagała impregnacji?

2 3 4 5 6 8 9

Impregnacja umytej dachówki

Impregnat nakłada się po wcześniejszym dokładnym umyciu dachu.
Stosuje się przeważnie 2 warstwy nanoszone agregatem malarskim, który pod ciśnieniem wciska ultra małe cząsteczki głęboko w powierzchnię materiału, łącząc się z jej strukturą. Odnawia i wzmacnia pierwotny kolor. Utrudnia porastanie mchem oraz przeciwdziała osadzaniu się zanieczyszczeń. Impregnat działa przez okres około 10 lat, co znacznie zwiększa żywotność materiału który jest nim pokryty.

3 4 5 6 8 9

Jak działa impregnat do dachów?

Impregnat zalecany jest do dachówki betonowej oraz ceramicznej:

4 5 6 8 9

Kiedy nałożyć impregnat do dachówki i jak długo się utrzymuje?

Impregnat należy położyć na świeżą dachówkę lub na dachówkę w procesie renowacji. Najczęściej impregnujemy dachówkę betonową po ok. 8 – 10 lat, dachówki ceramiczne ok. 12-15 roku użytkowania. Impregnat, który używamy przeszedł testy starzenia w laboratorium oraz został przetestowany przez Instytuty badawcze w Polsce. Wg testów impregnat utrzymuje się w dachówce do 10 lat.

5 6 8 9

Czy mycie, impregnacja lub malowanie powstrzyma rozrost glonów?

Glony potrafią rozwijać się nawet na szkle dlatego nawet najlepsze impregnaty i farby nie zastopują ich powstawaniu. Niestety jeśli środowisko sprzyja rozwijaniu glonów to zabiegi renowacji powstrzymują jego rozrost, ale nie zmienią środowiska. Niemniej bez zabiegu renowacji dach będzie szybko zniszczony, a koszt wymiany to równowartość 3-6 razy renowacji w ciągu 50 lat.

6 8 9

Czy należy zaimpregnować dach przed malowaniem lub odwrotnie?

Nie. Impregnat to nie grunt, działa on hydrofobowo i będzie odpychał farby . Impregnat nakładamy po umyciu na dachówkę, której stan jest dobry. Malowanie dachów natomiast odbywa się na bardziej zniszczonej dachówce lub przy zmianie koloru. Nie ma potrzeby aby na pomalowany dach nałożyć impregnat, gdyż farba ma również właściwości impregnatu.