You are currently viewing Mycie i malowanie dachu przed założeniem paneli fotowoltaicznych.

Mycie i malowanie dachu przed założeniem paneli fotowoltaicznych.

Planujesz założyć panele fotowoltaiczne na dachu? Jeśli tak to zabezpiecz dachu przed ich położeniem. Mycie dachu  i malowanie dachówki warto rozważyć przed tego typu inwstycją.

Panele fotowoltaiczne zakłada się najczęściej na dachu przy użyciu podkonstrukcji. Konstrukcja mocowana jest do łat lub kontrłat. Pomiędzy panelami a dachówką powstaje mała przerwa – niedostępna do obsługi w późniejszym czasie. Pamiętaj jest to inwestycja na ponad 20 lat. Warto wcześniej zainteresować się jak będzie zachowywać się powierzchnia dachu pod panelami. Zapewne na obecną chwilę Twój dach już ma kilka dobrych lat i wymaga pewnych prace renowacyjnych. Nie zwlekaj i nawet jeśli nie założysz paneli uzyskasz niesamowity wygląd nieruchomości. 

Dach najczęściej jest zabrudzony jest brudem atmosfertycznym, pokrywają go mchy, algi, liście, gałęzie. Te czynniki wpływają na nieprawidłowe odprowadzenie wody oraz stopniowe niszczenie dachówki. Między innymi z tych powodów warto umyć go pod ciśnieniem. Woda z dotatkiem biodegradalnego środka nisczy środowisko korozji biologicznej. Mycie ciśnieniowe dachów jest zabiegiem, który powinno się wykonywać cyklicznie dla zapewnienia czystości i dłuższej eksploatacji.

Na tym etapie masz już czysty dach – ale to nie wystarczy. Dodatkowo powninno się go zabezpieczyć porzez malowanie lub impregnację. Dobór systemu wybiera pracownik na wizji technicznej przybliżając zakres prac. 

Impregnat wzmacnia dachówkę, pozwala odprowadzić wodę, odpycha ją, oraz ułatwia działanie samoczyszczące. 
Natomiast farby to warstwa, która chroni dachówkę na wiele lat. Pozwala na zmianę koloru dachówki, nadaje ładną powłokę odporną na różne czynniki biologiczne. 

Inwestycja w fotowoltaikę zwróci się na pewno w przeciągu 8 do 12 lat. Ale nie stanie się to jeśli w tym okresie będzie trzeba przekładać dachówki, naprawiać uszkodzenia pod panelami, zabezpieczać przeciekające uszkodzone dachówki. 

Inwestycja w mycie i malowanie dachu nie jest wielka i przykładowe ceny możesz znaleźć tutaj – cennik

Nie zwlekaj – my pracujemy nawet zimą w sposób bezpieczny dla dachu – dzięki przemysłowym myjką ciśnieniowym. 

Pozdrawiam Przemysław