malowanie dachówki betonowej i ceramicznej

Profesjonalne malowanie dachówki i blachodachówki

Malowanie dachów

Dach Twojego domu stanowi ochronę dla jego mieszkańców i ich dorobku. Jego znaczenie doceniamy w chwili, gdy przestaje spełniać swoją funkcję, gdy przecieka, nie chroni przed czynnikami zewnętrznymi i atmosferycznymi. Jego wygląd estetyczny także ma znaczenie, ponieważ wpływa na wizualną całość naszej nieruchomości. Zwłaszcza gdy nasz dom znajduje się w pobliżu lasów (działanie glonów, mchów, porostów, grzybów i pleśni) lub na terenach mocno uprzemysłowionych, gdzie w powietrzu znajdują się różnego rodzaju zanieczyszczenia, tworzące na naszym pokryciu dachowym brud, pył, sadze, powinniśmy częściej doglądać jego stanu. Mycie, impregnacja lub malowanie dachów to działania, które pomogą Tobie zadbać odpowiednio o dach, nie narażając Twojego budżetu na późniejszą całkowitą jego wymianę. Powierzchnie dachów narażone są na szkodliwe oddziaływania warunków atmosferycznych i stąd bardzo często bywają już na tyle w złym stanie technicznym, że samo ich umycie, czy umycie i zaimpregnowanie, nie będzie działaniem wystarczającym. 

malowanie-dachówki-natryskiem

Uzupełnieniem naszej oferty, obok wyżej wymienionych usług, będzie w takich wypadkach usługa malowania dachu. Profesjonalne malowanie dachów to usługa, dzięki której Twój dach może wyglądać jak nowy. Aby to było możliwe stosujemy przemysłowe farby do dachówki, charakteryzujące się wysoką odpornością na mróz, działanie wilgoci czy nadmierne promieniowanie słoneczne, które są wysoko elastyczne i odporne na pękanie czy blaknięcie. Farby i powłoki malarskie do dachów zapewniają świetne krycie oraz bogaty wybór kolorów.

Jakie dachy malujemy?:

Malowanie dachów wykonujemy technikami alpinistycznymi bezpiecznymi dla dachówki, a zarazem dającymi możliwość dotarcia do każdego centymetra pokrycia dachowego. Nie potrzebujemy żadnych rusztowań, co obniża koszty usługi oraz czas jej wykonania. Nakładanie powłok malarskich odbywa się za pomocą agregatów hydrodynamicznych, które pod ciśnieniem wciskają farbę w każdą szczelinę dachówki.

Świadczymy pomoc w doborze farb do konkretnej powierzchni dachu, uwzględniając jej specyfikację. Posiadamy wzorniki kolorów, a na życzenie próbki farby pomagające w wyborze koloru dachu.

Aby prawidłowo pomalować dach należy przygotować go wcześniej umyciem (odpowiednie przygotowanie powierzchni poprzez odtłuszczenie, odgrzybienie , usunięcie rdzy), ewentualną wymianą lub naprawą uszkodzonych dachówek. Następnie po wyschnięciu dachu, przystępujemy do dwukrotnego nałożenia odpowiedniej grubości powłok farby stosując się do zaleceń jej producenta oraz dostosowując malowanie do warunków pogodowych. Nasza firma z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem, wykorzystująca profesjonalne urządzenia,  jest kompetentna i wyszkolona w tym zakresie. Od początku stawiamy na przemysłowe farby, profesjonalne agregaty malarskie i wysokiej klasy pracowników wysokościowych. Połączenie tych wszystkich cech umożliwia nam udzielenie gwarancji na malowane dachy, oraz ciągłość prac i setki zadowolonych klientów.

Malowanie dachów

Podsumowując krótko etapy pracy podczas malowania dachówki można wyróżnić następujące kroki:

CO ZYSKASZ PO malowaniu dachówek?

Malowanie dachówek

CO ZYSKASZ PO MALOWANIU DACHU BLASZANEGO?

Ważną kwestią w malowaniu dachów, jest czas malowania, a mianowicie musi się ono odbyć przy odpowiedniej pogodzie. Nie można zaczynać renowacji dachu bez planu uwzględniającego możliwość opadów oraz temperatury powietrza. Temperatura powinna być najczęściej wyższa niż 10 stopni C, ale nie przekraczać 30 stopni C.

2 3 4 5 6 8 9

Czy mycie, impregnacja lub malowanie powstrzyma rozrost glonów?

Glony potrafią rozwijać się nawet na szkle dlatego nawet najlepsze impregnaty i farby nie zastopują ich powstawaniu. Niestety jeśli środowisko sprzyja rozwijaniu glonów to zabiegi renowacji powstrzymują jego rozrost, ale nie zmienią środowiska. Niemniej bez zabiegu renowacji dach będzie szybko zniszczony, a koszt wymiany to równowartość 3-6 razy renowacji w ciągu 50 lat.

3 4 5 6 8 9

Czy należy zaimpregnować dach przed malowaniem lub odwrotnie?

Nie. Impregnat to nie grunt, działa on hydrofobowo i będzie odpychał farby . Impregnat nakładamy po umyciu na dachówkę, której stan jest dobry. Malowanie dachów natomiast odbywa się na bardziej zniszczonej dachówce lub przy zmianie koloru. Nie ma potrzeby aby na pomalowany dach nałożyć impregnat, gdyż farba ma również właściwości impregnatu.

4 5 6 8 9

Jakie dachy można malować i kiedy?

5 6 8 9

Farby do dachów betonowych, ceramicznych, blachy

Używamy przemysłowych farb do dachów, które dzięki nowej technologii oraz grubości powłoki utrzymują się na dachu przez wiele lat dając mu nowy wygląd i niesamowitą trwałość. Farby do dachówki betonowej tworzą powłokę, która powinna zalepić pory, dać ładny i świeży wygląd na lata. Ceramika wymaga dostosowania odpowiedniej farby i profesjonalnego nałożenia aby związać twardą mało porowatą powierzchnię z nowym materiałem malarskim. Malowanie blachy wymaga najczęściej zerwania starej powłoki i nałożenia przemysłowej farby, która utrzyma się dłużej od fabrycznej.

6 8 9

Jakich farb używamy

Koszt malowania jako usługa najczęściej jest podobny przy zastosowaniu tańszych farb i tych przemysłowych dlatego zawsze zalecamy aby usługa była wykonana lepszymi materiałami. Używamy najlepszych marek farb takich jak: Jotun, Sigma, Sika, Tikkurila