You are currently viewing Mycie i malowanie blachy trapezowej
mycie blachy trapezowej

Mycie i malowanie blachy trapezowej

Mycie i malowanie blachy trapezowej

Malowanie blachy trapezowej często ma swoje uzasadnienie w efekcie ekonomicznym. Jeśli myślisz, że taka dachówka pokryta warstwą rdzy, starej łuszczącej się farby lub spłowiałej farby nadaje się do wymiany to możesz być w błędzie.  Dachówka trapezowa kilkudziesięcioletnia to najczęściej gruba blacha mająca ok 1mm grubości. Przy obecnych cenach jest to materiał bardzo drogi, dlatego jeśli blacha jest w dobrej kondycji wystarczy wykonać poniższe prace: 
  1. Mycie ciśnieniowe,
  2. Odtłuszczenie,
  3. Wymiana wkrętów,
  4. Malowanie dobrej jakości farbami.
Zabieg w przypadku takiego dachu będzie trwały, estetyczny, a dach będzie wyglądał jak nowy. Renowacja starej warstwy będzie polegała na: 1. Przed myciem należy położyć środek odtłuszczający, niezbędny do prawidłowego przygotowania podłoża przed malowaniem dachówki; 2. Umyciu dachu dwukrotnie (mycie zasadnicze myjką ciśnieniową, oraz spłukanie nalotu przed malowaniem); 3. W trakcie inwestycji należy zabezpieczyć okna, rynny, kominy, obróbkę niepodlegającą malowaniu; 4. Malowanie podkładem oraz malowanie główne.

Woda jako metoda przygotowania dachu do malowania ? 

Woda jako środek do zmywania zapewnia odpowiednie przygotowanie podłoża do malowania,  zmywa kurz, sole, stare grube powłoki malarskie. Zmywamy pod dużym ciśnieniem do 500 bar oraz stosujemy mycie od WA 2 (dokładne) do WA 3 (bardzo dokładne) wg normy PN EN-ISO 8501-4.

Malowanie agregatem hydrodynamicznym czy może pędzel? 

Malowanie wykonujemy agregatem malarskim metodą natryskową, która pozwala na równomierne nałożenie farby. W przypadku malowania dachu pędzlem musimy liczyć, że powloka nie będzie równomierna, a czas na wykonanie może położyć nie jeden budżet domowy. W przypadku malowania dachu agregatem istnieje możliwość malowania dachu metodą na gorąco. To znaczy, że możemy podgrzać farbę do odpowiedniej temperatury. Jest to bardzo pomocny zabieg, dzięki któremu możemy malować w różnych warunkach pogodowych. 

Jak poruszać się po dachu trapezowym ? 

Prace wykonujemy zapewniając odpowiednie środki ochrony indywidualnej to jest liny, uprzęże, kaski, przyrządy asekuracyjne, maski. Profesjonalny sprzęt oraz zastosowane środki bhp zapewniają spokój inwestora przed przykrymi skutkami ewentualnych wypadków. Poniższy dach przedstawia prace wykonane na terenie Poznania. Nasze prace wykonujemy w Całej Polsce oraz jesteśmy w stanie wykonać zlecenie w 2-3 dni dla w/w powierzchni.