Mycie dachówki betonowej (cementowej) po co mam to robić?

Mycie dachówki betonowej (cementowej) po co mam to robić?

malowanie dachów
impregnacja dachówki betnowej

Dachówka cementowa (betonowa) w porównaniu do dachówki ceramicznej szybciej ulega korozji biologicznej poprzez zastosowanie innego budulca przez co wymaga większej dbałości i częstszej konserwacji.

Po co mamy myć, impregnować i malować dachówkę

Mycie dachówki poza walorami estetycznymi ma za zadanie usunąć:

  • zabrudzenia atmosferyczne, silne sole, sadza, odchody, kurz, pył
  • mchy i porosty, które gromadząc wilgoć mają negatywny wpływ na budulec dachówki, szczególnie w zimie gdy w skutek ujemnych temperatur dochodzi do mikro pęknięć przez co korozja biologiczna postępuje, a dachówka nie wytrzymuje odpowiedniej ilości lat.  
Wiedząc, już że powyższe rodzaje zabrudzeń skracając żywotność naszego dachu powinniśmy przeciwdziałać stosując zabieg mycia dachówki z wykorzystaniem
  1.  sprzęt ochrony własnej – liny, kaski, przyrządy asekuracyjne, drabiny, 

  2. myjki ciśnieniowe z regulacją ciśnienia dostosowanym do stanu technicznego mytej powierzchni

  3. profesjonalna chemia niwelująca silny brud, zabrudzenia, zarodniki mchów i porostów

Wszystkie powyższe posiada nasza firma ASAP Synergia, a dzięki temu iż nasza działalność w myciu i malowaniu dachów funkcjonuje od 2008 roku jesteśmy w stanie wykonać renowację dachu sprawnie, szybko, na niedrogim poziomie, na produktach z górnej półki które mamy i oferujemy w hurtowych cenach naszymi klientom

Wielokrotnie myślimy iż mycie dachu „karcherem” domowym lub wypożyczonym pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze – obalając ten mi zastanów się czy Twój czas nie lepiej spożytkować na swoją profesję, a przykre wypadki, które niestety zdarzają się nawet solidnie zabezpieczonemu alpiniście nie powinny być Twoim zmartwieniem. 

Jak my to robimy 

Prace na dachu są pracami wysokościowymi dlatego niezbędna jest umiejętność poruszania się po dachu. Przez 10 lat słyszeliśmy kilkanaście razy o wypadach gdy ktoś chciał zamontować antenę, wyczyścić komin, umyć dach, wymienić dachówkę. Jest nas zawsze dwóch lub trzech, każdy z nas posiada uprawnienia do prac na wysokości powyżej 3m, umiejętności i doświadczenie w pracach na bardzo dużych wysokościach, posiadamy sprzęt ochronny do prac na wysokości oraz profesjonalny sprzęt do prac przy renowacji dachu. 
Zadbaj o swój dach i nie pozwól mu aby niszczał i robił się brzydki – zleć renowację profesjonalistą. 

czyszczenie dachówki
mycie dachówki
IMG_0830
IMG_0833