You are currently viewing Mycie dachówki betonowej.

Mycie dachówki betonowej.

malowanie dachów
impregnacja dachówki betnowej

Mycie dachówki betonowej (cementowej) – jak w tym się odnaleźć. 

Dachówka cementowa (betonowa) w porównaniu do dachówki ceramicznej szybciej poddaje się korozji biologicznej. Jest to materiał z innego budulca przez co wymaga większej dbałości i częstszej konserwacji.

Po co mamy myć dachówkę?

Mycie dachówki poza walorami estetycznymi ma za zadanie usunąć:
  • zabrudzenia atmosferyczne, silne sole, sadza, odchody, kurz, pył
  • mchy i porosty, które gromadząc wilgoć mają negatywny wpływ na budulec dachówki, szczególnie w zimie gdy w skutek ujemnych temperatur dochodzi do mikro pęknięć przez co korozja biologiczna postępuje, a dachówka nie wytrzymuje odpowiedniej ilości lat.  
Wiedząc, już że powyższe rodzaje zabrudzeń skracając żywotność naszego dachu powinniśmy przeciwdziałać stosując zabieg mycia dachówki z wykorzystaniem
  1.  sprzęt ochrony własnej – liny, kaski, przyrządy asekuracyjne, drabiny, 
  2. myjki ciśnieniowe z regulacją ciśnienia dostosowanym do stanu technicznego mytej powierzchni
  3. profesjonalna chemia niwelująca silny brud, zabrudzenia, zarodniki mchów i porostów
Wszystkie powyższe posiada nasza firma ASAP Synergia. Nasza działalność w myciu i malowaniu dachów funkcjonuje od 2008 roku.  Jesteśmy w stanie wykonać renowację dachu sprawnie, szybko, na niedrogim poziomie, na produktach z górnej półki. Dodatkowo zniżki które mamy i oferujemy w hurtowych cenach naszymi klientom.  Wielokrotnie myślimy iż mycie dachu „karcherem” domowym lub wypożyczonym pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze. Obalając ten mit zastanów się czy Twój czas nie lepiej spożytkować na swoją profesję?.  Przykre wypadki, które niestety zdarzają się nawet solidnie zabezpieczonemu alpiniście nie powinny być Twoim zmartwieniem. 

Jak my to robimy? 

Prace na dachu są pracami wysokościowymi dlatego niezbędna jest umiejętność poruszania się po dachu. Przez ponad 10 lat słyszeliśmy kilkanaście razy o wypadach gdy ktoś chciał zamontować antenę, wyczyścić komin, umyć dach, wymienić dachówkę. Jest nas zawsze dwóch lub trzech, każdy z nas posiada uprawnienia do prac na wysokości powyżej 3m. Dodatkowo nabyte umiejętności i doświadczenie w pracach na bardzo dużych wysokościach. Posiadamy sprzęt ochronny do prac na wysokości oraz profesjonalny sprzęt do prac przy renowacji dachu.  Zadbaj o swój dach i nie pozwól mu aby niszczał i robił się brzydki – zleć renowację profesjonalistą. 
czyszczenie dachówki
mycie dachówki
IMG_0830
IMG_0833