You are currently viewing Malowanie antykorozyjne stacji benzynowej BP
malowanie stacji benzynowej

Malowanie antykorozyjne stacji benzynowej BP

 

Zabezpieczenie antykorozyjne elewacji stacji BP w 2022 roku wykonane przez naszą firmę. Dziękujemy za zaufanie, wiemy że nasza praca idzie w dobrym kierunku.

Elewacja stacji BP najczęściej wykonana jest z blachy falistej, oraz blachy ocynkowanej w części myjni. Położenie stacji to środowisko korozyjne o niskim stopniu wpływu na elementy malowane, niemniej styk z chemikaliami, wymusił zastosowanie odpowiednich produktów. Prace dodatkowo musiały być przeprowadzone w bardzo wysokim reżimie bezpieczeństwa i higieny pracy co jest normą na tych obiektach. Nie ułatwiało, iż stacja mieściła się w Warszawie, a ciągła jej praca powodowała konieczność ostrożności w malowaniu antykorozyjnym.

Mycie i malowanie elewacji 

Aby odpowiednio przygotować powierzchnię do malowania natryskowego należy ją odpowiednio przygotować. W przypadku stacji BP wystarczyło odpowiednio umyć, odtłuścić oraz odpylić z zanieczyszczeń. Mycie ciśnieniowe wykonane zostało z użyciem myjki ciśnieniowej 250 bar. Wykorzystaliśmy tyczki teleskopowe ułatwiające prace na wysokości oraz pianownice do nałożenia środków odtłuszczających. Część z powierzchni wymagała lekkiego zmatowienia oraz drobnych prac naprawczych. Po wyschnięciu dodatkowo należało wysuszyć powierzchnię na łączeniach blach przy użyciu akumulatorowych dmuchaw (prace wykonywano w październiku)

Malowanie natryskowe z uwagi na toczący się ruch samochodów musiał być wykonany precyzyjnie aby pył nie uszkodził lakieru aut.  Farby antykorozyjne jakie zastosowaliśmy to wariant premium – mimo że specyfikacja prac przewidywała 3 letnią gwarancję. Zawsze wychodzimy z założenia, że prace robimy zawsze na najwyższym poziomie, a produkty muszą być najlepsze.  Zakres naszych prac to malowanie elewacji oraz malowanie stolarki okiennej oraz drzwiowej.  Czas wykonania 4 dni robocze.

BHP na stacji.

Mycie i malowanie elewacji na stacji benzynowej to wymagający proces. Zakaz jest używania drabin oraz utrudniony dostęp dla wózków jezdniowych. Na każdym kroku wymagane jest noszenie masek, okularów, kasków, itp. Dla naszej firmy to nie problem dlatego bez obaw inwestora i generalnego wykonawcy wykonane prace zostały terminowe i bezpiecznie.

Masz stacje benzynową, halę, silosy, elewację do odnowienia, liczy się dla Ciebie jakość wykonanych prac  – zaufaj doświadczeniu.