You are currently viewing Czyszczenie i mycie dachów sposób na oszczedność.

Czyszczenie i mycie dachów sposób na oszczedność.

Zastanawiałeś się jak zaoszczędzić na wymianie dachu? Mycie i czyszczenie dachu cyklicznie to sposób na oszczędności w długim terminie. 

Jak można poprzez mycie i czyszczenie dachu zaoszczędzić? 

Nie jest tak, że pieniądzie dostaniejsz od nas za to, że zadbałeś o dach. Nie wygrasz też zapewne w żadnym konkursie na najładniejszy dach w okolicy (na ten czas). Również, nie będziesz widział na codzień swojego dachu siedząc w domu. Mówi się, że o dach dbamy dla sąsiadów i coś w tym jest. Ale musimy pamiętać, że to nie oni będą nam sponsorowali wymianę gdy przyjedzie na to czas. 
2021 i 2022 rok przyniósł niesłychane podwyżki w cenach materiałów budowlanych, a zarazem w cenach usług. Przestały być już tak łatwe, tanie i dostępne prace dekarskie. Z biegiem lat nasze ceny zostaną zrównane z cenami na zachodzie i na dom oraz jego generalne remonty będzie stać coraz mniej osób (obym się mylił). 
 
Przychodzimy z gotowymi rozwiązaniami, które pozwolą Ci poprzez wydanie drobnych kwot w pewnych odstępach czasowych zaoszczędzić w dłużym terminie. W tym terminie gdy Twoja produktywność będzie niższa, przychody mniejsze to Twój dach będzie nadal w dobrym stanie. 
 

Kiedy nadejdzie czas na mycie i czyszczenie dachu 

Na pewno to zauważysz, gdy jesteś jego właścicielem od nowości. 
– dachówka betonowa i ceramiczna zaczyna pokrywać się zielonym nalotem, blaknie kolor, powstają mikropęknięcia, staje się zbyt mocno brudny przez co ułatwia osiadanie mikroorganizmom. 
– blacha zaczyna płowieć, łuszczyć się, blaknie lub powstaje korozja. 

Co możemy zrobić dla Twojego dachu

– zapobieganie rozwojowi mikroorganizmów (1-2 razy w roku)
– konserwacja cykliczna – czyli mycie i czyszczenie dachu (co kilka – kilkanaście lat)
– konserwacja właściwa – mycie, czyszczenie i malowanie dachu

 

Zapobieganie rozwoju mikroorganizmów
Jest to prosty zabieg polegający na nałożeniu za pomocą sryskiwaczy ogrodowych preparatów zwalacających mikroorganizmy. Jak można zaobserwować osiadają one nawet na szkle i jeśli jest ku temu odpowiednie środkowisko będę się tworzyć. Nie ma tutaj złotego środka czy idealnej farby – aczklowiek są lepsze i gorsze – o tym za chwilę. 
Usługa powinna być wykonywana 1-2 razy do roku aby pozbyć się mikroorganizmów w pierwszej fazie. 
 
Konserwacja cykliczna
Mycie i czyszczenie dachówki odbywa sie w pewnych odstępach czasowych. Różnych dla dachówki betonowej, ceramicznej czy blachodachówki. Sam zauważysz, że zaczyna kolor blaknąć, strona północna zachodzi zielonym kolorem a meteriał zaczyna szybciej łapać brud czy nawet korozję dla blachy. Wtedy zadzwoń do nas a my zrealizaujemy mycie, czyszczenie i drobne naprawy. Musisz też pamiętać, że czas wpływa na korozję materiałów budowlanych. Poza mycie ciśnieniowym dachu wymaganym bedzie malowanie lub impregnowanie dachu.

 

Konserwacja właściwa

Obejmuje szerszy zakres i preofesjonalne wykonanie. Często spotkamy dachy już mocno zniszczone i nadgryzione przez czas. Nikt nie wykonywał wcześniej na nim żadnych prac renowacyjnych przez okres 10-50 lat. To nie oznacza, że czeka Cię kosztowna wymiana. I jeśli dach zostanie oceniony przez nas lub dekarza (łaty, membrana) do renowacji poza myciem użyjemy profesjonalnych farb do malowania dachów.  Malowanie dachówki  dobrymi farbami zabezpiecza przed promieniowaniem UV, nadaje powłokę, wzmacnia budulec, zmienia kolor, nadaje nowy wygląd, zwiększa wartość nieruchomości. 

 

  •  

    czyszczenie dachówki
  •  

    mycie dachówki ceramicznej
  •  

    czysty dach
Mycie i czyszczenie dach